Jak nalepit samolepku

 Snažili jsme se udělat obchůdek co možná nejvíce intuitivní, ale víme, že každý ma jiný úhel pohledu, proto jsme připravili menší návod jak postupovat při výběru a objednávce nálepky. Ale než samolepku koupíte je dobré vědět z čeho se vyrábí, jak dlouho vydrží, z jakých barev si můžete vybírat nebo jestli se neponičí při přepravě. Na to všechno najdete odpověď v informacích o samolepkách. Ale jak se taková samolepka lepí? Zvládnu to taky, nebudu potřebovat nějaké speciální pomůcky? Na všechny tyto otázky najdete odpovědi právě tady.

Jak nakupovat v eshopu
Jak lepit samolepku
 
-pomůcky
  -návod
Jak samolepku odlepit?


Jak nakupovat?

Návod pro jednoduchý nákup v našem obchůdku je v přípravě.

 

Jak lepit samolepku?

Hned na začátek je třeba říct, že lepení je jednoduché, ale je třeba dodržet pár základních pokynů. Ani pomůcky které budete potřebovat nejsou nedostupné a najdete je (nebo jejich alternativy) v každé domácnosti. Takže jdeme na to!

Co bude potřeba?

 • Technický benzín. Nebo jiný čistící prostředek, který má dobrou schopnost odmastit povrch.
 • Hadřík. Tedy nejlépe dva, jedním povrch očistíte a druhý se hodí na závěrečné přimáčknutí samolepky.
 • Stěrku. Jako alternativu můžete využít kreditní kartu v plastovém obalu nebo jiný rovný a lece pružný plast.
 • Nůžky. Nebo ostrý nožík. A to jenom pokud je nálepka vícedílná nebo chcete třeba jméno umístit jinam než je vyřezáno.
 • Pravítko. Nebo metr, na tom nezáleží hlavně aby nebyla samolepka nakřivo ;)

Technický benzínHadříkStěrky

NůžkyPravítko

Vlastní postup lepení

 1. Příprava samolepky po doručení - Hned jak samolepku dostanete zkontrolujte jestli není poškozená. V případě, že je všechno v pořádku si polžte na rovnou plochu a od středu ke stranám přejeďte stěrkou (raději víckrát). Proč? Pošta se s tím nepáře a samolepka se při přepravě různě ohýbá, což má za následek ndostatečnou přilnavost přenášecí (průhledné) fólie k samolepce. To by byl u lepení problém.
   
 2. Očistěte podklad - A pořádně! :) Kupodivu je tato fáze nejdůležitější při lepení nálepky. Pokud je podklad mastný nebo prašný chytne se nečistota na lepidlo a nálepka je nadobro zničená. 
   
 3. Odlepení samolepky z podkladového papíru - to je ten bílý pod samolepkou. Vlastní nálepka musí celá zůstat na průhledné fólii pokud se od ní chce odlepit o kousek se vraťte a nehtem přenášecí fólii k samolepce přitlačte. Nespěchejte! Odlepování není depilace, samolepku to vážně nebolí a není třeba prudce škubat :). Pokud potřebujete samolepku rozdělit (má víc dílů nebo chcete umístit nápis jinam) je potřeba ji rozstříhat PŘED odlepením z podkladu a každý kousek potom lepit jako samostatnou samolepku!
   
 4. Nalepení - vypadá to důležitě, ale není to žádná věda. Jen je potřeba nálepku na přenášecí fólii rovnoměrně přitisknout k podkladu. Samolepku držte za přenášecí fólii a opatrně přilepte na auto. Až bude samolepka na autě ještě ji přes průhlenou fólii přitiskněte stěrkou jako v bodě 1. ať se nálepka dobře přilepí na podklad.
   
 5. Odstranění přenášecí fólie - Když máte samolepku dobře uhlazenou je na čase odstranit přenášecí folii. Jednoduše nehtem odchlípněte rožek a v ostrém úhlu proti povrchu (jak na předposledním obrázku) opatrně odstraňujte ze samolepky.
   
 6. Přimáčknout a hotovo!  - Jakmile bude průhledná přenášecí fólie pryč stačí už jen přimáčknout samolepku k povrchu hadříkem. "Neutírat!" Jen přimáčknout. Většinou to ani není potřeba, ale jistota je jistota.


Příprava samolepkyČištění podkladu
Odlepení samolepkyNalepení a přimáčknutí
Odstranění přenosové fóliePřimáčknout hadříkem a hotovo!
 
 
 

Odlepení samolepky

 Samolepka se odlepuje poměrně snadno stačí nehtem nebo měkkým plastem odchlípnout rožek samolepky a pomalu ji odloupnout. Pokud je samolepka vystavená delší dobu špatným povětrnostním podmínkám, tak plast ze kterého je vyrobena ztvrdne. V tom případě použijeme fén a nálepku na autě lehce nahřejeme, je pak tvárná a jde dobře odlepit. Pokud po samolepce zůstane na podkladu lepidlo jde lehce odstranit technickým benzínem bez poškození laku.
   Jestli parkujete často na slunci je vhodné lepit samolepku třeba na okno nebo ji po kratší době odlepit, hrozí nebezpečí že se okolí "vysvítí" a lak pod samolepkou zůstane tmavší. Nejde o etrémní rozdíl a časem se ztratí, ale raději na to při lepení myslete. ;)