Info o samolepkách

Jak správně vybrat samolepku, z čeho a jak vůbec nálepky vyrábíme? To všechno najdete tady a navíc barevný vzorník ,ukázku balení, informace o samolepkách nebo odpovědi na často kladené otázky. Jestli se nemůžete zorientovat při nákupu nebo potřebujete vědět jak takovou samolepku vůbec nalepit podívejte se jak na to. Jenom prozradíme, že jedno i druhé je vlastně hračka ;).

Co jsou to řezané samolepky ?

 Samolepky se vyrábí buď tiskem, který je vhodný pro velkoobjemovou výrobu, nebo řezáním z barevných fólií, kterému se věnujeme v tomto obchůdku. Mnoho lidí se mylně domnívá, že jsou samolepky z papíru, ale to by opravdu životnosti neprospělo. Nálepky se vytváří z tenké plastové fólie, ze které plotr vyřeže nožem požadovaný tvar. 

Pár technických parametrů samolepky:

  • životnost 4-5 let
  • teplota při aplikaci minimálně +10 stupňů
  • Rozpětí teplot po nalepení -40 - 100 stupňů
  • pernamentní lepidlo na akrylové bázi
  • 70 mikronů šířka folie


Barvy

V nabídce máme 19 barev včetně metalických - zlaté, stříbrné a chromové (zrcadlové) folie. Metalické barvy mají kratší životnost než klasické barvy! A ještě upozornění - barvy nejsou úplně stejné na všech monitorech proto můžou být lehce odlišné než se na vašem monitoru zobrazí. Ovšem to nic nemění na tom, že jsou syté, lesklé a živé. Jedna jako druhá.

Vzorník-dite-v-aute.jpg

Velikost - delší strana

Velikost měříme na delší straně motivu samolepky a nápis se do rozměrů nepočítá, protože každý druh písma je jinak vysoký a také délka nápisu se může lišit. U volby velikosti si dejte pozor pokud objednáváte například dvojici dětí na jedno auto, ve které jeden stojí a druhý sedí. V tom případě je lepší zvolit například kombinaci 20 cm u postavičky, která stojí, a 15 cm u sedící. V případě, že si nevíte rady nebo nedokážete poměr velikostí odhadnout, napište do poznámky při objednávce, že si přejete upravit optimální poměr velikostí samolepek. U některých (hlava ďáblice,hlava ďáblík) upravujeme velikost automaticky.

Náhled na volbu velikosti samolepky dítě v autě

Orientace samolepky

 Volba orientace je možnost samolepku vyrobit zrcadlově. Tato možnost je vhodná při lepení na sklo zevnitř vozu, pokud potřebujete aby byly motivy dětí otočeny směrem k sobě, nebo vám prostě nesedí směr který se dítko na nálepce dívá. K motivu dodáme zrcadlově otočený text, ale zároveň i text klasicky čitelný, pokud se rozhodnete samolepku lepit jinak než z vnitřní strany skla.

zrcadlové a běžné zhotovení samolepky dítě v autě se jménem

Jméno nebo text

Do políčka jméno nebo text, je možné vložit jakýkoliv nápis do 20 znaků. Velikost a délka nápisu je závislá na zvoleném typu písma, počtu písmen ale i velikosti samolepky. Proto není možné jednoznačně určit výslednou délku a výšku textu. Ale netřeba se strachovat, grafik který samolepku chystá pro výrobu to má v oku a postará se aby nápis rozměrově ladil právě k vaší samolepce.

Typ písma

Před výběrem písma bychom vás měli upozornit na specifické vlastnosti některých fontů (druhů písma). Kliknutím na název písma otevřete nové okno s náhledem.

Dylan – písmo Dylan je tak nějak dětsky hravé - kombinuje malé a velké písmenka a to ať už zvolíte nápis klasicky nebo VELKÝM písmem.

BOOM - akční a komiksové písmo, je hodně hlučné proto vůbec neumí malá písmenka.

Stren – stejně jako font Dylan, až tak striktně neřeší jestli použije malé nebo velké písmeno.

Geek – tento „rozházený“ dětský font umí stejně jako Boom pouze velká písmena.

Kabana – ač tomu název moc nenapovídá jde o „nejnormálnější“ výrazné a lehce čitelné písmo, které nemá problém s malými či velkými písmeny.

Nini – stylové a oblíbené dětské písmo, ale pozor, umí pouze malá písmena!!!

Dora – romantický typ písma, který mají zákazníci velmi rádi, skvělé na jména, ale díky zdobným velkým písmenům je nápis zhotovený pouze velkým písmem téměř nečitelný.

Amazing – je docela extravagantní písmo pro ty, kterým nevadí lehce vyčnívat z davu.

Comic – Asi nejznámější a nejpoužívanější písmo vůbec. A není divu, je od pohledu dětské, skvěle čitelné, vhodné pro delší nápisy i jména a sedí snad ke všem motivům. Navíc nemá problém s malými i velkými písmenky.

 

Balení


  Samolepky posíláme Českou poštou, balené do obálek podle velikosti nálepky. Menší posíláme v klasických obálkách C5 a jsou chráněny přiloženým návodem. Na větsí samolepky máme obálku bublinkovou, jelikož  je riziko poškození vyšší.
 

Obálka obsahuje:

  • Vlastní samolepku
  • Návod na snadné nalepení
  • Menší samolepku na odzkoušení

 

Obálky které používámeDodavka-obalka.jpg